20180901_104307

FORDON ZNÓW TĘTNI ŻYCIEM, NA SPORTOWO!

Fordon, największa dzielnica miasta a mimo to powszechnie uznawana za sypialnię Bydgoszczy. Zdawałoby się, że mamy tu wszystko (no może poza kinem 🙂 ) a mimo to od lat ma się wrażenie że ogarnia nas jeden wielki marazm i brak rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Na szczęście, po długich latach w Fordonie znów zagościła impreza sportowa skierowana do Rodzin a przede wszystkim – do najmłodszych bo to z myślą o nich ludzie z Night Runners zorganizowali pierwszą edycję KIDS RUN w Bydgoszczy. Impreza cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że listy startowe zostały zamknięte już na tydzień przed zawodami. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszłoroczna edycja zakładać będzie jeszcze większą liczbę osób startujących. W końcu o to w tym nam wszystkim chodzi, o popularyzację sportu i aktywnego spędzania czasu już od najmłodszych lat! I to dosłownie gdyż w zawodach nie obowiązywał dolny limit wiekowy, startować bowiem mogły już dzieciaczki z rocznika 2018 🙂 bieg na dystansie 100m w dowolnej formule, z Rodzicem za rękę lub bez.

Na mecie oczywiście pamiątkowy ( do tego najpiękniejszy jaki wisi na naszej ścianie! ) medal dla każdego dziecka które ukończyło zawody. W sumie Organizatorzy przewidzieli aż dziewięć kategorii wiekowych gdzie wspomniani już najmłodsi mieli do pokonania 100m podczas gdy najstarsi (13-14 lat) dystans około 800m. W starszych kategoriach wiekowych dodatkowo były prowadzone klasyfikacje medalowe w ramach których pierwsza trójka na mecie otrzymywała nagrody i statuetki. Jednak nie sam bieg zrobił na nas największe wrażenie a to co miało miejsce tuż po nim! Boiska treningowe przy ulicy Sielskiej zapełnione były atrakcjami dla najmłodszych zapewniając tym samym wiele godzin aktywnej rozrywki w iście piknikowym klimacie. Strzelanie z łuku, mini-koszykówka, zorganizowane zajęcia czy skoki przez płotki to tylko niektóre z atrakcji które tego dnia czekały na najmłodszych. Do tego wszystkiego dopisała pogoda, zdecydowanie pozytywny dzień 🙂

Bardzo cieszy nas fakt, że taka impreza jak KIDS RUN zagościła do naszego miasta. Ba! mamy wręcz nadzieję, że tego typu imprez będzie o wiele więcej! Koszt udziału w imprezie praktycznie żaden (ledwie 20zł) a w zamian otrzymujemy super opcję na spędzenie soboty w rodzinnym gronie. I tutaj taka mała refleksja – nie każdy to od razu dostrzega ale sport w dużej mierze buduje charakter. Człowiek doświadcza rywalizacji z innymi, doznaje pierwszych porażek, zaczyna wyciągać wnioski i nieustannie pracować nad sobą. Zaczyna analizować, staje się coraz bardziej cierpliwy i opanowany. Wszystko po to aby dzięki determinacji i wytrwałości pewnego dnia osiągnąć założony cel. Jednak to co najsilniej bije z tego wszystkiego to to, że budowanie charakteru nie ogranicza się jedynie do sportu. Z czasem przekłada się to do normalnego życia dzięki czemu żyje się nam łatwiej, jesteśmy silniejsi i pewniejsi siebie. I mając tę myśl w głowie, czy nie wspaniale było by zacząć budować swój charakter już od najmłodszych lat? Oczywiście najpierw od samej zabawy i integracji z innymi dziećmi. To jest ścieżka którą podążamy i którą chcemy propagować 🙂 mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się na Sielskiej w większym gronie!

foto: własne,

Tags: No tags

Comments are closed.